Zijn er nog vragen over teken?
- Nieuws
- Zijn er nog vragen over teken?
Bijna iedereen in Nederland ziet er weleens eentje op zijn lichaam zitten: een teek. Vooral tijdens een wandeling in de natuur kan het beestje zich vastbijten, op zoek naar mensenbloed.
Ongeveer de helft van deze teken kan in potentie een virus of bacterie overbrengen. De ziekte van Lyme is het bekendst, maar vooral in het buitenland kunnen teken ook een virus overdragen dat een hersen(vlies)ontsteking veroorzaakt.
Volgende week donderdag schuift tekendeskundige Fedor Gassner aan om vragen van luisteraars te beantwoorden. Wil je bijvoorbeeld weten wat je kunt doen om tekenbeten te voorkomen? Of wanneer je je zorgen moet maken over een tekenbeet?
Reageer hier of mail naar spraakmakers@kro-ncrv.nl. Wellicht bespreken we jouw vraag op donderdag 21 augustus in de uitzending.