Binnenland
Rol voor jongeren bij herdenking Februaristaking Weesp
- Nieuws
- Rol voor jongeren bij herdenking Februaristaking Weesp
[NOS - NTR] Voor het eerst wordt de Februaristaking in Weesp herdacht, want ook hier legden mensen het werk neer uit verzet tegen de Jodenvervolging.
Op 25 en 26 februari 1941 begon de Februaristaking in Amsterdam en die breidde zich uit naar de Zaansteek, Haarlem en Hilversum. En dus ook Weesp.
Bijzonder aan de herdenking in Weesp is dat niet alleen de oudere bewoners herdenken, maar leerlingen van het Vechtstede College dat ook doen.
Om vijf uur begint de herdenking in de synagoge in Weesp. In Nieuws en Co hoor je na vier uur al meer over de herdenking en de jongeren die daar bij zijn.
Advertentie via ster.nl
Advertentie via ster.nl
Gerelateerd

Villa VdBMAX
Gorilla Bokito ontsnapte 19 jaar geleden in Blijdorp, ooggetuige Arvid Hendriks stond oog in oog met hem
Sven op 1WNL
Gijs Tuinman woedend over bekladdingen Nationaal Monument: 'Zorg ervoor dat je ze voor vanavond te pakken hebt'
De TaalstaatKRO-NCRV
Heb jij een 'huisjongere' thuis?
Villa VdBMAX
Politievlogger Jan-Willem Schut: 'Het heeft mijn werk én mijn leven veranderd'