Sport
NOS

Feyenoord krijgt bijna de helft van de tegentreffers in het laatste kwartier

foto: NOS
  1. Nieuwschevron right
  2. Feyenoord krijgt bijna de helft van de tegentreffers in het laatste kwartier

Wat zeggen de cijfers? Data-analist Bart Frouws duikt in de studio van NOS Langs de Lijn wekelijks in de meest opvallende statistieken van de gespeelde eredivisiewedstrijden. Vandaag: Feyenoord gaat verder waar het voor de winterstop gebleven was, 47% van alle tegentreffers vallen in het laatste kwartier. 

Video niet beschikbaar

Feyenoord verspeelde op bezoek bij SC Heerenveen zondag een 1-2 voorsprong, drie minuten voor tijd. Het eindigde in 2-2. Dus lukte het voor de vijfde keer op rij niet om te winnen voor de ploeg van trainer Robin van Persie. "Hij wil zich niet verschuilen achter blessures en spelers die er vanwege de Afrika Cup niet bij zijn. De ploeg had drie punten mee moeten nemen. Daarom is hij razend geïrriteerd", analyseert trainer Andries Jonker het interview dat Van Persie gaf.

Video niet beschikbaar

Iets minder dan de helft van de tegendoelpunten valt bij Feyenoord in het laatste kwartier. Inmiddels zijn dat al 21 treffers, vertelt datajournalist Bart Frouws van VI. "Het gaat wel weer voorbij. Maar dan moet je nog wel je baan hebben", zegt Jonker met een kwinkslag.

Weinig wissels

Van Persie wisselde in de slotfase slechts twee keer. Hij bracht bijvoorbeeld geen jonge spits vanaf de bank. Dat terwijl Ayase Ueda geen enkele keer op doel had geschoten, weet Frouws. Jonker: "Dat Robin niet wisselde duidt op een groot vertrouwen in Ueda of geen vertrouwen in degenen op de bank."

Feyenoord zit in een zwakke fase, maar de club uit Rotterdam staat nog steeds tweede in de eredivisie. "Het is inderdaad nog niet te zien op de ranglijst. Het moet nu wel gaan keren. En die druk gaan ze steeds meer voelen", zegt Jonker.

Gouden wissel

De 2-2 werd gemaakt door Amourricho van Axel Dongen, die toen pas 17 tellen op het veld stond. "Het is de snelste goal van een invaller in ruim vijf jaar eredivisie", weet Frouws. "Het is hem ook gegund met zoveel blessureleed in de afgelopen jaren. De huurling van Ajax heeft pas negen wedstrijden gespeeld in de eredivisie." 

Ajax laat het ondertal van Telstar het nog spannend maken

Telstar is de eerste ploeg die in ondertal meer dan een doelpunt heeft gemaakt in de eredivisie tegen Ajax. Het gebeurde toen Ajax met 0-3 voor stond. Opvallend was ook dat Ajax met dezelfde elf begon als in de laatste wedstrijd voor de winterstop. Dat was voor het eerst bij Ajax sinds november 2023. Afgelopen jaren heeft de Amsterdamse club met afstand de meeste wijzigingen in de basiself, ook dit seizoen ruim bovenaan.

Cedric Hatenboer van Telstar kreeg een rode kaart. Hij is de jongste speler met een directe rode kaart tijdens een eredivisie-debuut sinds Hans Hateboer in 2014. Bekijk hier de analyse van Andries Jonker van de wedstrijd van Ajax:

Video niet beschikbaar

Download de NPO Radio 1-app

Met onze app mis je niks. Of het nou gaat om nieuws uit binnen- en buitenland, sport, tech of cultuur; met de NPO Radio 1-app ben je altijd op de hoogte. Download 'm hier voor iOS en hier voor Android.

Advertentie via ster.nl
Advertentie via ster.nl