Opinie & Commentaar
'Behandel je bezorgde burgers niet als debielen, je zult zien dat je dan meer bereikt'
- Nieuws
- 'Behandel je bezorgde burgers niet als debielen, je zult zien dat je dan meer bereikt'
Recentelijk kwam de 68-jarige Rinia Chitanie om het leven door geweld in Buitenveldert. Veel later werd bekend gemaakt dat dader een 20-jarige statushouder is. In De Nieuws BV vraagt Kees van Amstel zich af of het verstandig is om als overheid soms dingen geheim houden of de zaken een beetje te verbloemen om zo de lieve vrede te bewaren.
Video niet beschikbaar
Iedereen voelde op z’n klompen aan dat dit nieuws het medemenselijke asielbeleid van burgemeester Halsema en haar Groene Brigade niet goed uitkwam. Kees van Amstel snapt het ook wel: "Plaatselijke overheden zijn als de dood dat ze door slechte pers hun statushouders nergens meer kwijt kunnen en dat alles steevast veel te vrolijk wordt gecommuniceerd."
"Een goedbedoeld plan mag mislukken, maar ga er niet geheimzinnig over doen, dat is wat iedereen zo wantrouwend maakt. Femke en gemeente Amsterdam eerlijk over alle feiten. En behandel je bezorgde burgers niet als debielen. Je zult zien dat je dan meer bereikt bij ze dan nu", zegt Kees.
Druktemaker Kees van Amstel - Eerlijkheid
Ster advertentie
Ster advertentie
Gerelateerd
SpraakmakersKRO-NCRV
Kindermishandeling komt vaker voor dan je denkt: 'nazorg moet beter'SpraakmakersKRO-NCRV
Wethouder verkeer Amsterdam: 'Een SUV is natuurlijk helemaal niet nodig in Nederland'Goed Ingelichte KringPowNed
Het erotisch centrum: dé oplossing tegen oplopend toerisme, of een verschuiving van het morele vacuüm?SpraakmakersKRO-NCRV
Begrip, maar ook verdriet voor extra veiligheidsmaatregelen bij Nationale Dodenherdenking