Cultuur & Media
NOS

Dieuwertje Blok sluit haar 'klotejaar' positief af: 'Ik zag dat ik nog steeds mij was'

foto: ANPfoto: ANP
  1. Nieuwschevron right
  2. Dieuwertje Blok sluit haar 'klotejaar' positief af: 'Ik zag dat ik nog steeds mij was'

Na wat ze zelf noemt een 'klotejaar' kan Dieuwertje Blok 2024 een stuk positiever afsluiten. In april maakte ze bekend dat ze kanker had en dat haar neus moest worden geamputeerd. Nu heeft ze een nieuwe, zij het tijdelijke, neus en werd ze deze week benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Blok was te gast in NOS Met het Oog op Morgen.

Video niet beschikbaar

'Tijd voor feest'

De presentatrice krijgt de koninklijke onderscheiding voor haar inzet voor goede doelen als VluchtelingenWerk Nederland, de Hartstichting en het Wereld Natuur Fonds. Ook is ze spreker voor volwassenen en voor kinderen bij Vrijheidscolleges. Dat zijn lezingen die worden gehouden in de aanloop naar 5 mei, Bevrijdingsdag.

"Ik had echt geen flauw idee", vertelt Blok over de onderscheiding. "Als ze het van tevoren hadden gevraagd had ik denk ik gezegd: nou, dat is niet nodig. Maar ik vond het toch een hele eer. En ik het was gewoon ook heel feestelijk en het was wel weer tijd voor een beetje feest."

In april trad Blok naar buiten over de neusamputatie in de Volkskrant. "Als ik al iets had gehad dat niet zichtbaar is, dan had ik dat denk ik nooit zo gedeeld. Maar dit was natuurlijk zo iets zichtbaars en ik heb het ook echt ook gedaan voor mezelf om me te helpen, om na de amputatie weer heel snel naar buiten te gaan en niet binnen weg te hoeven kruipen. Maar ook om duidelijk te maken hoe ik graag wilde dat er op mij gereageerd zou worden."

Uitzaaiing

Blok wilde zo snel mogelijk na de operatie haar gezicht zonder neus weer bekijken. "En dat is eigenlijk het eerste en enige moment in die periode geweest dat ik moest huilen. Dat waren tranen van ontroering, omdat ik zag dat ik nog steeds mij was. Ik was nog steeds mezelf. Ik herkende mezelf nog steeds. Ik was helemaal niet weg."

Al snel na de neusamputatie en de daar bijbehorende bestraling de presentatrice een uitzaaiing in haar hals. "Dus het is gewoon een hardnekkig agressief ventje geweest die ik op bezoek had en die maar niet reageerde op alles."

Ze onderging een veel zwaardere operatie en kreeg bestraling. "Elke dag ben ik bestraald. Nou, dat zijn gewoon slopers. Zelfs mij slopen die dingen." Inmiddels gaat het een stuk beter met haar. "Ik heb eigenlijk weer voor mijn gevoel mijn conditie al weer vrijwel terug en mijn energie ook wel weer."

Tv-carrière

In het interview met de Volkskrant zei de presentatrice dat ze dacht dat haar tv-carrière misschien wel voorbij zou zijn. Maar daar denkt ze nu heel anders over. "Ik zie mezelf helemaal niet als iemand met beperkingen op wat voor gebied dan ook. Het gaat er toch om wat ik doe en de inhoud van wat ik doe. En aar heeft mijn neus verder niet zoveel over te zeggen."

Dieuwertje Blok sluit haar ‘klotejaar’ positief af

Download de NPO Radio 1-app

Met onze app mis je niks. Of het nou gaat om nieuws uit binnen- en buitenland, sport, tech of cultuur; met de NPO Radio 1-app ben je altijd op de hoogte. Download 'm hier voor iOS en hier voor Android.

Ster advertentie
Ster advertentie