Cultuur & Media
NTR

Kunststof maakt live radio vanaf de Parade!

foto: Kunststof
  1. Nieuwschevron right
  2. Kunststof maakt live radio vanaf de Parade!

Kunststof podcast zendt de komende drie zondagen live uit op NPO Radio 1 vanaf de Parade in Den Haag. Op 5 en 12 juli luister je tussen 18:00 en 19:00 naar Kunststof en op 19 juli hoor je in datzelfde uur de jonge spin-off van de podcast: Jongstof. Maak je klaar voor persoonlijke gesprekken met acteurs die elk een unieke act uitvoeren op de Parade. 

De Parade is het enige rondreizende theaterfestival ter wereld. Elk jaar gaat het grote steden als Utrecht en Amsterdam af als terrein vol tenten, foodtrucks en diverse theater-, muziek- en kunstvoorstellingen. Dit jaar begon het festival op 19 juni in Rotterdam en eindigt het op 30 augustus in Utrecht.

Kunststof is de komende drie zondagen aanwezig op de Parade in de tent Café Correct. Bezoekers kunnen hier middels een koptelefoon live meeluisteren met de radio-uitzendingen.

De vier gasten

Zondag 5 juli - actrice Soumaya Ahouaoui bij Kunststof

Soumaya Ahouaoui is onder meer bekend van tv-series als Zina, Nemesis en Het gouden uur. Ook is ze politiek verslaggever bij LUBACH. Op de Parade speelt Ahouaoui samen met Eddie B. Wahr's Kammerspiele de voorstelling MI 404: een absurdistische komedie waarin een jonge vrouw besluit dat ze de wereld moet gaan redden. Haar oplossing? Ze gaat het leger in.

Zondag 12 juli - acteur Dick van den Toorn bij Kunststof

Dick van den Toorn is bekend van onder meer Loenatik, het Sinterklaasjournaal en Soof. Op de Parade speelt Van den Toorn met actrice Debbie Korper en H'ART Dagtheater in de voorstelling Op zoek naar Jomanda. Joke Dammen, beter bekend als Jomanda, verrichtte "wonderbaarlijke" genezingen in de jaren '90, totdat ze ineens spoorloos verdween. Maar waarom en waarheen?

Zondag 19 juli - acteur Luca Bötzel & acteur en theatermaker David Westera bij Jongstof

Luca Bötzel speelde in voorstellingen als BakermatjeTussen de mazen en Saaie machine. Ook is hij te horen in de vijfdelige fictiepodcast Raaf. Samen met regisseur Koen van Seuren brengt Bötzel de voorstelling We zijn niet alleen naar de Parade. Via een dynamisch monoloog vol humor, pijn, fantasie en de werkelijkheid houden ze complotdenkers tegen het licht. Want die zijn er niet voor niets.

Direct na Bötzel komt David Westera. Hij is mede-oprichter van het Groningse theatergezelschap Antiklimax. Sinds 2023 is hij lid van het zevenkoppige makerscollectief Schwung. Westera speelt samen met Schwung op de Parade in de voorstelling A Healing for the World: een paranormale talkshow over genezing, hoop en het bovennatuurlijke. Ze vertellen het verhaal van arts Lucien Vandenbroucke die na een wonderlijk voorval kiest voor een bestaan als spiritueel lezer.

Gratis toegang 

Bezoekers van de Parade in Den Haag kunnen gratis bij Café Correct naar binnen om de Kunststof en Jongstof uitzendingen bij te wonen. Let wel: zitplaatsen en koptelefoons zijn beperkt, dus wees er vroeg bij!

Uitzending gemist? Luister na afloop de gesprekken terug via de podcast:

Kunststof

Kunststof

Advertentie via ster.nl
Advertentie via ster.nl