In Kaapverdië is het WK één groot feest
- Nieuws
- In Kaapverdië is het WK één groot feest
De kleine eilandengroep Kaapverdië heeft tot nu toe een uitstekend WK: tot alle verwachtingen in plaatste het zich voor de tweede ronde. Het leidt tot feest op de Afrikaanse archipel en daarbij wordt veel gedanst, vertelt de oorspronkelijk Kaapverdiaanse radio-dj Sonja Silva in Langs de Lijn En Omstreken.
In de rubriek Voetbalplaatjes duikt presentator Sander de Kramer de komende tijd in WK-hits. Hij gaat meerdere landen langs, waaronder dus Kaapverdië.
Silva vertelt over Funaná; een populaire muziekstijl in Kaapverdië. "Dat is gevaarlijk, want als je daarop gaat dansen is het meteen een hele cardio work-out. Ik hou het nog geen liedje vol, maar de mensen daar zijn er heel goed in", lacht ze.
Rotterdam is eigenliijk de Kaapverdiaanse hoofdstad van Europa. In Rotterdam wonen zo’n 20.000 mensen met Kaapverdiaanse roots. De wedstrijden kunnen bekeken worden in Villa Thalia, een club in de stad. Tijdens de eerste wedstrijd waren er maar liefst 750 mensen, vertelt Silva.
Ook daar zal ondertussen gedanst worden. Bijvoorbeeld op Siki siki, een plaat van Lisandro Cuxi en Loony Johnson. "Ik denk dat dat dé WK-hit is van Kaapverdië", vertelt Silva. "De spelers draaien dit ook in de kleedkamer om zichzelf op te peppen", vertelt De Kramer.
Om deze inhoud te tonen moet je toestemming geven voor social media cookies.
Broederliefde
De Rotterdamse rapformatie Broederliefde heeft een opvallende band met Kaapverdië. Eén van de leden van de groep, Jerr, is namelijk de oudere broer van Dailon Livramento, de spits van Kaapverdië. De groep nam meerdere videoclips op op Kaapverdië en steunen het land.
Vannacht neemt Kaapverdië het op tegen Argentinië in de zestiende finales van het WK.
Gerelateerd




