Nederland levert dronecatcher voor het EK in Duitsland: 'Werkt aardig tegen laagste vorm van dreiging'
- Nieuws
- Nederland levert dronecatcher voor het EK in Duitsland: 'Werkt aardig tegen laagste vorm van dreiging'
De Nederlandse politie gaat een dronecatcher leveren voor het EK Voetbal in Duitsland. Dat bevestigt de politie aan Het Misdaadbureau.
De dronecatcher moet ongewenste drones, die mogelijk gebruikt kunnen worden voor een terroristische aanslag, zo snel mogelijk uit de lucht halen. "Vanuit de dronecatcher kun je een net afschieten waarmee je de ongewenste drone vangt en wegsleept naar een veilige plek", vertelt onderzoeksjournalist Sandra van den Heuvel.
Ze vervolgt: "De dronecatcher is alleen interessant als de langzame drone langzaam vliegt of stil hangt."
Granaat
Drone-expert Mark Voskuijl zegt dat de dronecatcher "vrij aardig werkt tegen de laagste vorm van dreiging. "Hij kan commerciële drones waar je een granaat onder hangt vangen."
Het EK wordt in tien Duitse steden gespeeld. "Dat is het complexe aan dit verhaal. Je hebt al die stadions. Vanuit welke richting kan een drone komen? Je moet heel goed nadenken waar je het materieel plaatst", aldus Voskuijl.
Het Misdaadbureau
Elke week duiken Maaike Timmerman en Noa van Oostrom in de rauwe realiteit van misdaad in Nederland. Vanuit de regio graven ze dieper naar de bredere patronen en trends die achter de headlines schuilgaan. Het Misdaadbureau presenteert niet alleen de resultaten van grondig onderzoek, maar brengt ook een persoonlijk verhaal van iemand die er middenin zit.
Naast het programma verschijnt er wekelijks ook een podcast van Het Misdaadbureau in je favoriete podcast-app.
Heb jij een verhaal, tip of vraag voor de redactie van Het Misdaadbureau? Mail ons via misdaadbureau@powned.tv.
Gerelateerde podcast
Het Misdaadbureau
Gerelateerd




