Binnenland
Worden knalvuurwerk en vuurpijlen verboden?
- Nieuws
- Worden knalvuurwerk en vuurpijlen verboden?
De Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) pleit voor een verbod op knalvuurwerk en vuurpijlen. Ze doet dat in een rapport dat morgen verschijnt, meldt RTL Nieuws.
Het rapport is opgesteld in opdracht van de vier grootste steden. Die wilden advies over de vraag hoe ze de jaarwisseling veiliger kunnen laten verlopen. Met Oud en Nieuw doen zich jaarlijks zo'n 10.000 incidenten voor, variƫrend van mishandelingen tot branden.
Leo Groeneveld, voorzitter van de branchevereniging Pyrtechniek Nederland, vreest voor omzetverlies. De overlast ligt vooral aan het illegale vuurwerk, vertelt hij in NOS Radio 1 Journaal:
Vuurwerkverbod haalbaar?
Advertentie via ster.nl
Advertentie via ster.nl
Gerelateerd

Vroege VogelsBNNVARA
Tine Hens wint Natuurboekenprijs 2026
Villa VdBMAX
Slachtoffer in het nieuws voordat de familie het weet; 'Dan sta je als familie met de rug tegen de muur'
Villa VdBMAX
Chatbots vervangen klantservicemedewerkers, maar begrijpen klanten 7 van de 10 keer niet
Villa VdBMAX
'Lui' of 'nietsnut', negatieve stigma's raken mensen met een uitkering