Binnenland
Zonder vrije wil geen straf of beloning
- Nieuws
- Zonder vrije wil geen straf of beloning
'Waarom hebben schurken pech en helden geluk?' Mr. dr. Jurriën Hamer betoogt in dit boek waarom we naar een heel ander strafrecht toe moeten. Een strafrecht met minder vergelding en meer begrip. Nu gebleken is dat de vrij wil niet meer bestaat moeten we ook onze belonings- en bestraffingsmechanismen aanpassen. Hamer doet een voorstel hoe.
Luister vooral naar de Jortcast.
#318 - Adieu meritocratie! - De Jortcast
Video niet beschikbaar
Download de NPO Radio 1-app
Met onze app mis je niks. Of het nou gaat om nieuws uit binnen- en buitenland, sport, tech of cultuur; met de NPO Radio 1-app ben je altijd op de hoogte. Download 'm hier voor iOS en hier voor Android.
Ster advertentie
Ster advertentie
Gerelateerd
Goed Ingelichte KringPowNed
Nederland geschokt door gewelddadige dood Lisa (17): 'Dit is de grootste angst van elke vrouw en elke ouder'NOS Met het Oog op MorgenNOS
Hoe de wallen eruit zien door de ogen van fotograaf Dana LixenbergSpraakmakersKRO-NCRV
Mariëtte Hamer pleit voor Ministerie voor Gelijkheid: 'Kijk naar de onderliggende problemen en pak ze aan'De Nieuws BVBNNVARA
Stratenmakers tillen nog steeds met de hand, terwijl machines klaarstaan