Politiek
EO

'Yesilgöz gaat Wilders 100 procent zeker uitsluiten, maar nu nog niet'

foto: ANP
  1. Nieuwschevron right
  2. 'Yesilgöz gaat Wilders 100 procent zeker uitsluiten, maar nu nog niet'

Dilan Yesilgöz werd vandaag voorgedragen als lijsttrekker voor de VVD bij de volgende verkiezingen. Op de vraag of zij de PVV uitsluit voor een nieuwe regering, reageert ze ontkennend. Toch gaat ze dat wel doen, denken de voormalige spindoctors Raymond Mens en Julia Wouters van de podcast De Spindoctors. "Ze gaat het 100 procent zeker doen."

#143 - De spinoorlog na de val van kabinet-Schoof - De Spindoctors

Julia Wouters, voormalig politiek adviseur van de PvdA, kan zich niet voorstellen dat de VVD zich opnieuw in een avontuur met de PVV stort, nu die laatste partij dinsdag de stekker uit het kabinet trok. "Ik schrik er wel van hoe Yesilgöz ermee wegkomt dat ze zegt 'verbijsterd' te zijn over de kabinetsval, maar hem nog niet uitsluit."

Mens – voormalig hoofd communicatie van de VVD - denkt ook dat de PVV zal worden uitgesloten door de VVD. Maar nu nog niet, want Yesilgöz wil dat eerst nog 'voorbereiden': "VVD’ers framen Geert Wilders nu als wegloper. Dat wil je niet mengen met het grote nieuws dat je hem uitsluit. Bovendien kun je Wilders het best onschadelijk maken door pas als laatste te zeggen: ook wij gaan niet meer met hem werken. Hoe groot hij ook wordt, hij gaat nooit regeren."

Tweestrijd met Timmermans

Op dit moment staan de PVV en de VVD bovenaan in de peilingen, samen met GroenLinks-PvdA. Dit zou een soort driestrijd kunnen worden, maar Mens en Wouters denken dat de VVD dat niet wil: ze willen een tweestrijd met GroenLinks-PvdA. "Als je als rechtse partij in tweestrijd komt met GroenLinks-PvdA, dan win je hem", denkt Mens. "Er zijn in Nederland nu eenmaal meer rechtse kiezers dan linkse." In een driestrijd zou juist Timmermans kunnen winnen.

Er is ook nog om een andere reden waarom Yesilgöz graag de degens kruist met Timmermans: potentiële VVD-kiezers hebben een grote hekel aan hem. "Uit één van de vele focusgroepen-onderzoeken die ze doen, komt waarschijnlijk dat VVD-kiezers Timmermans arrogant vinden, dus dat zegt ze nu de hele tijd", zegt Wouters. Ze vindt dat wel onverstandig, omdat de kans best groot is dat de VVD en GroenLinks-PvdA na de verkiezingen moeten gaan samenwerken.

De Spindoctors zijn te zien op YouTube en sindskort ook te volgen op Instagram.

Ster advertentie
Ster advertentie