Ministerie houdt dagelijks bewegen op school tegen
- Nieuws
- Ministerie houdt dagelijks bewegen op school tegen
Een verplichting voor alle scholen om dagelijks bewegen in het curriculum op te nemen, is door het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap tegengehouden, blijkt uit onderzoek van Pointer (KRO-NCRV). Neuropsycholoog Erik Scherder verkent samen met Defence for Children juridische stappen – een rechtszaak – tegen de staat, omdat de gezondheid van kinderen in hun ogen onvoldoende beschermd wordt.
Er zijn 400.000 kinderen met overgewicht in Nederland. Dat aantal is de laatste jaren sterk toegenomen. Eén van de oorzaken is dat kinderen te weinig bewegen. Het Landelijk Expertisecentrum voor het curriculum (SLO) nam 'dagelijks bewegen' daarom op in de kerndoelen, de taken, van het basisonderwijs.
Het ministerie van OCW zette daar twee dagen voor de definitieve vaststelling van die kerndoelen – na anderhalf jaar vergaderen – plotseling een streep doorheen. Zo blijkt uit onderzoek van Pointer.
Rechtszaak
Dat was voor Scherder het moment voor een laatste redmiddel: een rechtszaak tegen de staat. Intussen is ook belangenorganisatie Defence for Children aangesloten, die in Nederland opkomt voor de rechten van het kind.
Directeur-bestuurder Carrie van der Kroon: "We zijn nu samen op een missie. Zij hebben recht op spelen, op gezondheid en op ontwikkeling. Die rechten staan op het spel. De kindertijd is hartstikke kort, we hebben geen tijd te verliezen."
Podcast
In de podcast Rennen op de gang volgt Pointer de missie van Erik Scherder. Net als die van Nick Keijser, die als vakleerkracht gymnastiek de Dynamische School heeft ontwikkeld – het ideaalbeeld van Scherder. Daan (8) en Duuk (11) voeren in de podcast hun eigen strijd, tegen de kilo's. Lees meer.
De Pointer-podcast Rennen op de gang is vanaf zaterdag 2 mei te beluisteren bij KRO-NCRV via de NPO Luisterapp of je favoriete podcast-app.
Pointer Radio
Pointer het onderzoeksjournalistieke platform van KRO-NCRV brengt eens in de twee weken op zaterdag om 14:00 uur reportages over onderwerpen die nieuwe feiten en nieuwe inzichten opleveren.
Voor meer informatie over dit onderzoek of andere onderzoeken van Pointer ga je naar pointer.kro-ncrv.nl. Kijk om de week donderdag om 21:15 uur naar Pointer op tv op NPO 2 of luister zaterdag om 14:00 uur naar NPO Radio 1. Pointer is ook te vinden op dit YouTube-kanaal.
Gerelateerd




