Film over duivensport van 15-jarige Lisanne in première
- Nieuws
- Film over duivensport van 15-jarige Lisanne in première
Lisanne Hoefnagels is pas vijftien jaar, maar heeft nu al haar eerste film gemaakt. Het gaat over eenzame ouderen en postduiven, dieren waar Hoefnagels van huis uit mee is opgegroeid. Toen ze besefte dat er nog nooit een film over postduiven gemaakt was, ging ze aan de slag. Dat vertelde ze vanochtend in het NOS Radio 1 Journaal.
Ze kwam met het idee voor de film toen ze in coronatijd ging helpen bij de dierenwinkel van haar ouders. Ze ontdekte daar dat veel ouderen verbinding zoeken bij dieren. Ze ging nadenken over eenzaamheid bij ouderen en dat koppelde ze aan postduiven. "Eigenlijk weet de nieuwe generatie niet veel van duivensport. Daar wilde ik over vertellen, omdat ik er veel vanaf weet omdat wij zelf heel veel duiven hebben."
Een jaar lang schrijven
Lisanne heeft vijf jaar gewerkt aan haar film die ze Duivinder heeft genoemd. Ze was een jaar lang bezig met het schrijven van het verhaal. "Elke dag was ik een klein beetje verder gaan schrijven, lekker op bed. Na een jaar had ik pas een goed verhaal eigenlijk." Vervolgens ging ze naar meerdere mensen toe voor feedback. "Toen heb ik weer een nieuwe versie gemaakt. Zo ging dat de hele tijd door. Toen was ik twee of drie jaar verder waarin er alleen maar nieuwe versies kwamen."
Zo ontstond het verhaal over Fenna, een nieuwsgierige tiener, die een postduif ontdekt. Dat is het begin van een avontuur om de verloren band tussen haar opa en vader te herstellen.
Uiteindelijk liet ze het script zien aan regisseur Rik Sinkeldam. En toen gingen ze aan de slag met het maken van de film. De hoofdrol, Fenna, speelt ze zelf. Andere acteurs in de film zijn onder anderen Ruben van der Meer, Horace Cohen, Ilse Warringa en Harry Piekema. Vanmiddag wordt Duivinder voor het eerst vertoond. "Ik ben heel erg benieuwd naar de reacties want dit is wel het moment waar ik vijf jaar lang naar heb uitgekeken."
Gerelateerd




