Tine Hens wint Natuurboekenprijs 2026
- Nieuws
- Tine Hens wint Natuurboekenprijs 2026
De prijs voor het beste Nederlandstalige natuurboek gaat dit jaar naar Archief van mogelijk verlies van de Vlaamse Tine Hens. De prijs is uitgereikt tijdens een live-uitzending van Vroege Vogels bij landgoed Oostbroek in De Bilt. Archief van mogelijk verlies is verschenen bij uitgeverij EPO. Journalist en auteur Tine Hens duikt in haar eigen natuurgeheugen en schrijft over de planten, dieren en natuurfenomenen die op het punt staan te verdwijnen. Haar boek geeft de lezer een blik op wat we dreigen te verliezen als we de vernieling van al het levende niet ombuigen in herstel en zorg. Wat blijft er dan over van sneeuw, stilte en vuurvliegjes?
De jury zegt het volgende over het boek: "Het boek Archief van mogelijk verlies is een ode en een requiem tegelijk. Tine Hens bezingt de natuur in vele toonaarden, lyrisch, maar met een grondtoon in mineur. Zo sleept ze haar publiek mee, door te verwonderen, te ontroeren en bovenal te vertellen. Over sneeuw en spreeuwen, over kievit en korenbloem, en al dat andere moois wat we dreigen te verliezen wanneer de mens doorgaat met vernielen zonder te zorgen en te herstellen. Archief van mogelijk verlies, geïllustreerd met prachtige houtsnedes van Jan De Kinder, is een boek dat je niet alleen in vervoering brengt, maar ook aan het denken zet."
Crossbill Natuurgids Nederland wint de Publieksprijs
De publieksprijs is dit jaar voor het boek Crossbill Natuurgids Nederland deel 1 en 2 van Dirk Hilbers en Constant Swinkels (KNNV). De schrijvers winnen een artist in residence bij It Fryske Gea, aangeboden door Landschappen NL.
Gerelateerd




