Binnenland

Vandaag op NPO Radio 1: Eredivisie, Formule 1 en Reporter Radio

foto: ANPfoto: ANP
  1. Nieuwschevron right
  2. Vandaag op NPO Radio 1: Eredivisie, Formule 1 en Reporter Radio

Het is weer zondag en dat betekent een dag vol met sport. De andere helft van de Eredivisie speelt vandaag de twaalfde speelronde. Vanavond mag Max Verstappen zijn kunsten laten zien in Brazilië. De Nederlander kan bij een goed resultaat inlopen Valtteri Bottas, die één plek hoger staat in de WK-stand.

Eredivisie

Traditiegetrouw staan er op zondag Eredivisiewedstrijden op het programma. Onder meer Ajax, Feyenoord en AZ komen in actie vandaag. FC Groningen in de Derby van het Noorden proberen de laatste plaats in de Eredivisie te verlaten.

Ajax speelt uit in Kralingen tegen Excelsior. De Amsterdammers komen terug uit Portugal, waar woensdag een 1-1 gelijkspel tegen Benfica genoeg was om Europese overwintering veilig te stellen. Of het na de winterstop ook Champions League-voetbal wordt, is nog niet zeker. Tegen AEK Athene kan Ajax de tweede plaats in de groep veilig stellen. Excelsior, dat makkelijk doelpunten tegen krijgt, staat op de elfde plek met slechts vier punten boven de degradatiestreep.

Verrassing van het seizoen Heracles Almelo ontvangt Feyenoord. De twee ploegen staan gelijk in punten in de Eredivisie. Feyenoord heeft echter wel een wedstrijd minder gespeeld. Vorige week viel het licht in de Kuip uit tijdens de wedstrijd van Feyenoord tegen VVV. Alle Eredivisiewedstrijden zijn live te volgen bij NOS Langs de Lijn op NPO Radio 1.

Wedstrijden op zondag in de Eredivisie

12.15 FC Groningen - sc Heerenveen | Verslag: Chris Wobben
14.30 Excelsior - Ajax | Verslag: Ragnar Niemeijer
14.30 ADO Den Haag - AZ | Verslag: Andy Houtkamp
16.45 Heracles Almelo - Feyenoord | Arman Avsaroglu

Formule 1

De op één na laatste race van het seizoen staat op het programma. De Grand Prix van Brazilië. Iedere Formule 1-fan denkt altijd eventjes terug aan 2016, toen Max Verstappen in de regen de hele wereld verbaasde. Nu, twee jaar later, zal iedere Nederlander wederom hopen op regen. De race begint om 18.10 uur Nederlandse tijd en is te volgen bij NOS Langs de Lijn.

Om deze inhoud te tonen moet je toestemming geven voor social media cookies.

En verder...

  • In OVT gaat het over de Eerste Wereldoorlog. De elfde van de elfde markeerde het einde van het oude Europa. Maar wie waren eigenlijk de winnaars en wie de verliezers van de Grote Oorlog? En is Europa ooit de eerste Wereldoorlog te boven gekomen? Een gesprek met Geert Mak, Philipp Blom en Wim Klinkert. Live op NPO Radio 1 van 10.00 tot 12.00 uur.
  • Om 19.00 uur gaat Reporter Radio over een Limburgse uitspraak met grote gevolgen. Niet alleen in Groningen, maar ook in Limburg rommelt het in de bodem en ook daar zorgt het voor ernstige schade aan de huizen. Er is alleen één verschil, niet de gaskraan van Minister Wiebes, maar de mijnbouw is de schuldige.
  • Klimaatverandering is een groot thema dat het leven van iedereen beïnvloedt. Maar tegelijkertijd is het ook ongrijpbaar, vaak alleen zichtbaar in statistieken. In de radiodocumentaire KOLK gaat radiomaker Prosper de Roos op zoek naar wat we concreet van de opwarmende aarde merken, in negatieve en positieve zin. Radio Doc is vanaf 21.00 uur te beluisteren op NPO Radio 1.
Ster advertentie
Ster advertentie