Jongen van 15 doodgeschoten: 'Schok is groot'
- Nieuws
- Jongen van 15 doodgeschoten: 'Schok is groot'
Een jongen van 15 werd gisteren doodgeschoten door de politie na de roof van een fatbike. Dat gebeurde aan het eind van de middag in Capelle aan den IJssel , bij een druk bezocht terras van de McDonalds. De verdachte zou hebben gedreigd met een vuurwapen en waarschuwingen van de politie hebben genegeerd. Joost Manusama is de burgemeester van Capelle aan den IJssel. Hij vertelt erover in het NOS Radio 1 Journaal.
15-jarige jongen door politie doodgeschoten op druk bezocht terras
Video niet beschikbaar
De doodgeschoten verdachte blijkt een jongen van 15 uit Gouda te zijn. De politie loste meerdere schoten, heeft de gemeente bekendgemaakt. "Er waren veel gasten aanwezig, waaronder veel jonge kinderen. Ik snap dat het een schok is voor getuigen", aldus Manusama. Voor de mensen die aanwezig waren op het terras, is er slachtofferhulp. "En ook voor de nabestaanden van de overleden jongen is dit een groot verlies."
Jongerengeweld
De politie kwam rond 16.15 uur naar de straat Wisselspoor na een melding van een roof van een fatbike. De verdachte dreigde daarbij met een vuurwapen, zeiden ooggetuigen tegen de politie. Toen agenten arriveerden, was de verdachte al op de vlucht geslagen. Even later trof de politie hem aan in de buurt van een vestiging van McDonald's aan de Hoofdweg. Daar probeerde de politie hem aan te houden met een benaderingstechniek voor gevaarlijke personen. Volgens de woordvoerder van de politie is de verdachte meerdere keren gewaarschuwd, maar heeft hij daar niet naar geluisterd en is hij weggerend. Daarop heeft de politie op hem geschoten. De Rijksrecherche is ingeschakeld en doet onderzoek, zoals gebruikelijk is bij wapengebruik door agenten waarbij gewonden of doden vallen. Burgemeester Manusama wil niet op dat onderzoek vooruitlopen.
Volgens Manusama, die zelf ook bij de politie heeft gewerkt, lijkt geweld onder jongeren steeds vaker terug te komen. "Dat is een zorg, omdat we ook steeds vaker zien dat jongeren met wapens als messen of zelfs vuurwapens lopen. Ik vind dat we daar snel een halt aan toe moeten brengen." Manusama erkent dat Capelle zelf ook een jongerenproblematiek kent. "Daar zijn we ook hard mee bezig. We zijn actief met scholen en jongerenorganisaties om in contact met deze jongeren te komen." Dat er nu een jongen van 15 is doodgeschoten na een roof, noemt hij dan ook zeer zorgelijk. De jongen kwam uit Gouda, ook daar is de impact groot.