Stand.nl
KRO-NCRV

Stand.nl: 'Er moeten meer vrouwen in het leger'

foto: ANP

Het aantal vrouwen bij de krijgsmacht blijft ondermaats. Dat staat vanochtend te lezen in Trouw. Vandaag wordt in Den Haag gesproken over het personeelsbeleid bij Defensie en daarom biedt D66-Kamerlid Michelle Jagtenberg een actieplan aan om de organisatie meer af te stemmen op vrouwen, bijvoorbeeld middels een specifiek opleidingstraject voor vrouwelijke leidinggevenden.

Defensie heeft het streven om de krijgsmacht in 2030 voor 30 procent uit vrouwen te laten bestaan, maar het aantal vrouwelijke beroepsmilitairen blijft hangen op onder de 13 procent.

Moet het aantrekkelijker worden voor vrouwen om beroepsmilitair te worden? Ben je vrouw en heb je er ooit aan gedacht om militair te worden? Of werk je al bij defensie en heb je ideeën over hoe er meer vrouwen kunnen worden aangetrokken?

Laat het ons weten door te reageren via spraakmakers@kro-ncrv.nl, of door te bellen naar 0800 - 1101.

Mis niets met de nieuwsbrief van Spraakmakers

Spraakmakers maken we mét jou als luisteraar. En om jou zoveel mogelijk bij ons programma te betrekken, versturen we een dagelijkse nieuwsbrief. Hierin vind je de stelling van de dag, de onderwerpen in de uitzending en een interessant artikel dat zeker het lezen waard is. Zo kun je gemakkelijk meepraten en mis je nooit meer iets!

Meld je hier aan.

Advertentie via ster.nl
Advertentie via ster.nl