Het Mediaforum
KRO-NCRV

Oordeel over filmpjes waarin politie geweld gebruikt 'werkt remmend op politiemacht'

ongeveer 9 uur geleden

Yvonne Hondema, de korpschef van de politie Midden-Nederland, stelt in een interview met de Volkskrant dat mensen niet blind moeten varen op filmpjes waarin politieagenten geweld gebruiken. De video’s die op social media circuleren zouden namelijk context missen, zoals het filmpje waarin een agent een zwangere vrouw omvertrok in een asielzoekerscentrum in Zeist. Hondema meent dat men moet afwachten tot het politieonderzoek gedaan is, al zegt ze daarbij ook dat die rapporten nadien niet per se naar buiten gebracht hoeven te worden.

Jan Slagter, directeur van Omroep MAX, begrijpt waarom de politie soms hard optreedt. "De politie waarschuwt vaak genoeg. Als er niet geluisterd wordt, loop je het risico." Tegelijkertijd vindt Slagter het "voor de publieke opinie" wel belangrijk is dat zo'n onderzoek naar aanleiding van een geweldsincident naar buiten gebracht wordt.

"Ik denk dat je op het moment dat zoiets zo vaak online wordt gegooid, het remmend werkt op een politiemacht die hun werk probeert te doen", stelt Elif Isitman, presentator bij WNL. 

Aan tafel zitten Jan Slagter, Elif Isitman en Spraakmaker Ineke Sluiter.