Sport![EO](/svg/broadcasters/eo.svg)
![NOS](/svg/broadcasters/nos.svg)
Roel Boomstra is wereldkampioen dammen: 'Het voelt geweldig'
- Nieuws
- Roel Boomstra is wereldkampioen dammen: 'Het voelt geweldig'
Afgelopen weekend werd Roel Boomstra voor de tweede keer wereldkampioen dammen. In een slopende tweekamp van twee weken versloeg hij de Russische grootheid Alexandr Schwarzman.
Roel Boomstra is wereldkampioen dammen.mp3
De 25-jarige Boomstra is erg blij met zijn overwinning: "Ja, het voelt geweldig om de beste van de wereld te zijn. Ik ben die avond heerlijk uiteten geweest met mijn vrienden en mijn moeder om het te vieren." Boomstra kon ook rekenen op persoonlijke felicitaties van minister-president Mark Rutte en het koningshuis.
Om te zie hoe goed Boomstra nou precies is, daagden presentatoren Robbert Meeder en Henk van Steeg hem uit voor een duel. Ook daar bleek Boomstra geen moeite mee te hebben.
![](https://cms-assets.nporadio.nl/npoRadio1/archief/16_830eb7fabd_Dammen-22.jpg)
Ster advertentie
Ster advertentie
Gerelateerd
NOS Langs de LijnNOS
250 keer Stelling van Borst: van 'sporter van de eeuw' Epke Zonderland tot de haarband van MemphisNPO Radio 1 ExtraNOS
Oud-prof Henny Meijer scoorde eerste goal ooit in Japanse voetballiga: 'Er was nul tactiek'NOS Langs de LijnNOS
Stelling van Van Rossem: 'De media geven een misleidend beeld van het maatschappelijke belang van voetbal'NOS Langs de LijnNOS
'Meer dan één goal uit open spel maken in eredivisie, deed NAC dit seizoen maar één keer eerder'