Ruim 30 nieuwe tips in zoektocht naar identiteit vermoorde vrouwen
- Nieuws
- Ruim 30 nieuwe tips in zoektocht naar identiteit vermoorde vrouwen
In de zoektocht naar de identiteit van 22 vermoorde vrouwen zijn naar aanleiding van Opsporing Verzocht 30 nieuwe tips binnengekomen over de Nederlandse zaken. Dat meldt de politie aan Het Misdaadbureau.
Gerelateerde podcast

Het Misdaadbureau
In een grote internationale coldcasecampagne vragen Interpol en politie aandacht voor 22 moorden op onbekende vrouwen die in Nederland, België en Duitsland gevonden zijn. Eerder kwamen al 51 tips binnen over de negen Nederlandse zaken, maar na de uitzending van Opsporing Verzocht afgelopen dinsdagavond zijn daar nog eens 30 tips bij gekomen. Dat betekent dat de recherche aan de slag kan met in totaal ruim 80 tips over vrouwen die in Nederland gevonden zijn. Alle tips worden door de politie geanalyseerd en eventueel uitgelopen.
Ook in België en Duitsland zijn tips binnengekomen, maar de woordvoerder van de politie heeft momenteel geen zicht op de laatste stand van zaken in die landen. Wel zijn internationaal de 250 tips gepasseerd, laat hij weten aan Het Misdaadbureau.
Vorige week woensdag lanceerde de politie samen met Interpol de campagne ‘Identify Me’ om de identiteit te achterhalen van 22 meisjes en vrouwen die vermoedelijk zijn vermoord en achtergelaten.
Het Misdaadbureau
Elke week duikt Maaike Timmerman met haar redactie in de rauwe realiteit van misdaad in Nederland. Misdaad in de regio vormt het vertrekpunt, waarna de onderzoeksredactie bredere patronen en trends blootlegt. In iedere uitzending worden de resultaten van grondig onderzoek besproken, aangevuld met een persoonlijk verhaal van iemand die er middenin zit.
Naast het programma verschijnt er wekelijks ook een podcast van Het Misdaadbureau in je favoriete podcast-app.
Heb jij een verhaal, tip of vraag voor de redactie van Het Misdaadbureau? Mail ons via misdaadbureau@powned.tv.