Binnenland

Eerste Arabische lhbt-radiozender zendt uit met steun van Nederland
- Nieuws
- Eerste Arabische lhbt-radiozender zendt uit met steun van Nederland
Een primeur voor de Arabische wereld: sinds maandag is een Tunesisch radiostation in de lucht dat zich richt op de lhbt-gemeenschap. Shams Radio heet de zender, die 24 uur per dag online is te beluisteren.
Het motto van Shams Radio is dignité et egalité, waardigheid en gelijkheid. De uitzendingen gaan over politieke, economische en sociale onderwerpen met bijzondere aandacht voor lhbt'ers.
Aan het radiostation zit een Nederlands tintje: homorechtenorganisatie Shams kreeg subsidie van het ministerie van Buitenlandse Zaken om de zender op te zetten.
Hoeveel Nederland gaf, wil BuZa niet zeggen. Maar volgens zenderbaas Mounir Baatour gaat het om minder dan 100.000 euro, zegt hij tegen verslaggever Jeroen de Jager in Nieuws en Co.
'Ze noemen ons pervers, zondaars en sodomieten.'
Ster advertentie
Ster advertentie
Gerelateerd
EenVandaagAVROTROS
Woningen die onleefbaar zijn geworden door vervuiling: in de Randstad zien ze dat steeds vakerDe Nieuws BVBNNVARA
Minister Agema wil toegang tot medische data van patiënten verruimen voor buiten de zorgDe PerstribuneMAX
Hoe journalist Lex Runderkamp per toeval oorlogsverslaggever werd: 'Dag erna zat ik in Libië'SpraakmakersKRO-NCRV
Zerotolerancebeleid voor alcohol in het verkeer te lastig? 'Bij andere Europese landen is 0,2 de standaard'