Binnenland

Gemeente Amsterdam hield 'homolijsten' bij
- Nieuws
- Gemeente Amsterdam hield 'homolijsten' bij
De gemeente Amsterdam hield in de jaren 50 bij of sollicitanten homoseksueel of lesbisch waren. Dat blijkt uit zogeheten 'homolijsten' die in het Stadsarchief zijn gevonden. Als door ambtenaren werd vastgesteld dat iemand homoseksueel was, werd hem geen baan bij de gemeente aangeboden.
Een commissie van vijf gemeenteambtenaren onderzocht destijds iemands zedelijke gedrag. Of een sollicitant homoseksueel was, werd onder meer onderzocht door te informeren bij buren en vrienden. Ook kregen sollicitanten vragen over hun geaardheid.
Gert Hekma is oud-universitair-docent homo en genderstudies aan de Universiteit van Amsterdam. Hij vertelde in Nieuws en Co dat discriminatie van homoseksuelen in de jaren 50 doodnormaal was.
'In Nederland was het idee dat homo's zondaars zijn'
Advertentie via ster.nl
Advertentie via ster.nl
Gerelateerd

De Nieuws BVBNNVARA
'Zelfs als je homofoob bent, is PrEP invoeren mega verstandig'
NOS Radio 1 JournaalNOS
Waarom je je wollen kleding in de sneeuw moet leggen
Sven op 1WNL
VS en China strijden om macht over Rotterdamse haven: 'Onacceptabel!', zegt CDA-Europarlementariƫr Tom Berendsen
SpraakmakersKRO-NCRV
Hoge kosten uitvaart: 'Als nabestaande sta je met zeven nul achter'