Binnenland

Gemeente Amsterdam hield 'homolijsten' bij
- Nieuws
- Gemeente Amsterdam hield 'homolijsten' bij
De gemeente Amsterdam hield in de jaren 50 bij of sollicitanten homoseksueel of lesbisch waren. Dat blijkt uit zogeheten 'homolijsten' die in het Stadsarchief zijn gevonden. Als door ambtenaren werd vastgesteld dat iemand homoseksueel was, werd hem geen baan bij de gemeente aangeboden.
Een commissie van vijf gemeenteambtenaren onderzocht destijds iemands zedelijke gedrag. Of een sollicitant homoseksueel was, werd onder meer onderzocht door te informeren bij buren en vrienden. Ook kregen sollicitanten vragen over hun geaardheid.
Gert Hekma is oud-universitair-docent homo en genderstudies aan de Universiteit van Amsterdam. Hij vertelde in Nieuws en Co dat discriminatie van homoseksuelen in de jaren 50 doodnormaal was.
'In Nederland was het idee dat homo's zondaars zijn'
Ster advertentie
Ster advertentie
Gerelateerd
De Nieuws BVBNNVARA
'Zelfs als je homofoob bent, is PrEP invoeren mega verstandig'Villa VdBMAX
Hoe een vastgoedcursus honderden mensen tienduizenden euro’s kostte: 'Trap er niet in'Vroege VogelsBNNVARA
50 jaar Natuurpark Lelystad: hier vind je nog elanden in Nederland!Vroege VogelsBNNVARA
'Er is iets aan de hand met mij en de natuur'