Binnenland
Rutte maakt excuses aan Holocaust-overlevenden
- Nieuws
- Rutte maakt excuses aan Holocaust-overlevenden
Premier Rutte heeft namens de Nederlandse overheid excuses gemaakt voor het handelen van de overheid ten tijde van de Holocaust. Dit deed hij in een toespraak tijdens de Nationale Holocaust Herdenking in Amsterdam.
Zijn excuses kwamen dit jaar, "nu de laatste overlevenden nog onder ons zijn", aldus de premier. Eerder bood de Nederlandse regering excuses aan voor de "kille ontvangst" na de oorlog voor Joden die de holocaust overleefden.
De Nationale Holocaust Herdenking vindt jaarlijks plaats op de laatste zondag van januari. Naast premier Rutte spreekt ook de Amsterdamse burgemeester Halsema.
De foto's bij dit artikel werden genomen bij de Nationale Holocaust Herdenking van 2019.
Ster advertentie
Ster advertentie
Gerelateerd
SpraakmakersKRO-NCRV
Kan Schoof uit Ruttes schaduw stappen binnen de EU?SpraakmakersKRO-NCRV
'Vertrouwenscrisis' tussen de EU en VS door onderhandelingen met Rusland: 'Trump kan niets weggeven namens Europa'SpraakmakersKRO-NCRV
Waar te staan in het Israël-Hamas conflict? 'Geen kamp kiezen, maar geweld willen stoppen'SpraakmakersKRO-NCRV
Jaap de Hoop Scheffer: Rutte op pole position om nieuwe NAVO-chef te worden