Fragment

Fons Orie en Jos de Keijser over het effect van spreekrecht op de rechtspraak

  1. Fragmentenchevron right
  2. Fons Orie en Jos de Keijser over het effect van spreekrecht op de rechtspraak

Vandaag begint het Bataclan proces en afgelopen maandag is het MH17-proces hervat. In beide zaken nu veel ruimte voor de nabestaanden.

In het geval van het MH17 proces: Nooit eerder maakten zoveel slachtoffers - in totaal 91 nabestaanden - gebruik van hun spreekrecht in een strafproces. Wat is het effect daarvan op het proces en wat betekent het uiteindelijk voor de nabestaanden zelf?


Ik praat erover met Spraakmaker Fons Orie, hij was als rechter verbonden aan het Joegoslaviëtribunaal. En ik heb contact met Jos de Keijser, hoogleraar psychologie aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij doet onderzoek naar het rouwproces van nabestaanden van de MH17-ramp en gaat onderzoeken wat het spreekrecht voor effect op hen heeft.