Stand.nl: De KNVB neemt te weinig stelling tegen mensenrechtenschendingen in Qatar
- Fragmenten
- Stand.nl: De KNVB neemt te weinig stelling tegen mensenrechtenschendingen in Qatar
De KNVB moet zich veel meer uitspreken tegen schendingen van de mensenrechten in Qatar. Vanavond is de loting voor de kwalificatie voor het WK in 2022, en Amnesty International gebruikt deze gelegenheid om de KNVB aan te sporen.
Bij de bouw van de stadions in Qatar zijn naar schatting al meer dan duizend gastarbeiders overleden. Twee miljoen arbeidsmigranten werken er in barre omstandigheden.
De voetbalbond heeft zich de situatie aangetrokken: in de afgelopen jaren is een aantal projecten opgestart voor vrouwenvoetbal en er zijn speelvelden aangelegd. En het lijkt KNVB-baas Gijs de Jong mooi om met regenboogband te spelen als steunbetuiging aan de LHBTI'ers, voor wie het uiten van hun seksuele voorkeur in Qatar strafbaar is.
Zijn die initiatieven voldoende en horen sport en politiek nu eenmaal niet samen? Of moet de bond zich in de aanloop naar het WK veel meer uitspreken en misschien zelfs een boycot overwegen?