Stand.nl: 'Ik wil best burgerreservist worden'
- Fragmenten
- Stand.nl: 'Ik wil best burgerreservist worden'
Over vier jaar zou Nederland 130 duizend burgerreservisten moeten hebben. Een meerderheid van de Tweede Kamer stemde gisteren in met een motie van het CDA. Een burgerreservist is iemand die wordt opgeleid om bij rampen of crises de hulpdiensten te ondersteunen.
Er is al langer de wens in Nederland om de maatschappelijke weerbaarheid te vergroten. Zo lanceerde de overheid eind vorig jaar de campagne 'Denk vooruit' om mensen voorbereid te laten zijn op noodsituaties, zodat je jezelf de eerste 72 uur kunnen redden. Maar meer dan de helft van de Nederlanders blijkt nog geen noodpakket in huis te hebben. Zou er dan wel veel animo zijn om burgerreservist te worden? Voel je zelf die behoefte en zo ja, wat zou je dan graag willen leren? En zou je daar geld en tijd voor over hebben? Of vind je dit soort oproepen vanuit de overheid misschien wel bangmakerij?
Laat het ons weten in het Spraakmakers Collectief, of door te reageren via spraakmakers@kro-ncrv.nl, of door te bellen naar 0800 - 1101.

