Fragment
Zijn er nog vragen over de chipindustrie?
- Fragmenten
- Zijn er nog vragen over de chipindustrie?
Auto’s, smartphones, wasmachines en koffiezetapparaten. Ze bevatten stuk voor stuk microchips. Door geopolitieke spanningen in de wereld wordt de productie van deze chips steeds belangrijker.
Nederland speelt een sleutelrol in deze industrie dankzij de geavanceerde chipmachines van ASML, terwijl landen zoals China en India flink in chips investeren om een leidende positie te veroveren. Zo is de grootste Chinese chipmaker naar de beurs gegaan en is het aandeel zes keer meer waard geworden. En begint China met productie van geavanceerde chipmachines.
Daan van Monsjou is redacteur bij techplatform Tweakers en gespecialiseerd in microchips. Hij is aangeschoven om al uw vragen te beantwoorden over microchips.
.webp?height=180&width=320&aspect_ratio=16%3A9)
