Fragment

Democraat wint in Alabama van omstreden Republikein

  1. Fragmentenchevron right
  2. Democraat wint in Alabama van omstreden Republikein

De verkiezingen voor een Senaatszetel in de Amerikaanse staat Alabama zijn gewonnen door de Democraat Doug Jones. Hij won van de omstreden Republikein Roy Moore (70), die de afgelopen weken door meerdere vrouwen is beschuldigd van seksueel wangedrag maar toch de steun had van president Trump.

De winst van de Democraat Jones (63) betekent een gevoelige nederlaag voor Trump en zijn partij. De conservatieve zuidelijke staat zou normaal gesproken een prooi moeten zijn voor de Republikeinen. Trump won de staat bij de presidentsverkiezingen van 2016 met overmacht tegen Hillary Clinton.

Correspondent Wouter Zwart spreekt van een historische uitslag. "Het is een dieprode staat waar de Democraten de afgelopen 25 jaar geen enkele verkiezing van belang hebben gewonnen." Volgens Zwart hebben de beschuldigingen van seksueel misbruik uiteindelijk de doorslag gegeven.

Lees meer op NOS.nl