Na dodelijk ongeval wil regio-burgemeester Hubert Bruls gesprek met veiligheidsminister over boerenprotest
- Fragmenten
- Na dodelijk ongeval wil regio-burgemeester Hubert Bruls gesprek met veiligheidsminister over boerenprotest
Burgemeester van Nijmegen Hubert Bruls wil op korte termijn in gesprek met de minister van Justitie en Veiligheid, zegt ie vanochtend in NRC. Aanleiding is het boerenprotest van vorige week, waarbij demonstranten met trekkers over de snelweg reden. In een ongeluk dat ontstond in de staart van een file, kwamen twee mensen om het leven.
Tegen die trekkers op de snelweg was door de politie niet opgetreden, omdat dat volgens het landelijk Openbaar Ministerie zo was bepaald. Maar gisteren zei het OM dat bestuurders van landbouwvoertuigen die op de snelweg rijden kunnen rekenen op een boete of kunnen worden vervolgd. Tenzij burgemeesters zo'n demonstratie toestaan.
Hubert Bruls is ook regioburgemeester van Oost-Nederland en landelijk voorzitter van de burgemeesters. Hij legt het uit.

