Betaal jij te veel voor je kamer?
- Fragmenten
- Betaal jij te veel voor je kamer?
Het nieuwe collegejaar staat voor de deur en tienduizenden studenten zijn op zoek naar een kamer. Maar vindt er nog maar eens één. En als dat lukt: is die kamer dan ook te betalen?
Uit onderzoek van Argos blijkt dat zes op de tien kamers die op Kamernet worden aangeboden te duur zijn. Verhuurders van te dure kamers vragen gemiddeld 239 euro per maand meer dan wettelijk is toegestaan. In Amsterdam is het probleem nog groter: daar is 97 procent van de onderzochte kamers te duur, met gemiddeld 421 euro boven de wettelijke maximumprijs.
Hoe zit het met die Wet betaalbare huur? Sinds 2025 moeten gemeenten optreden tegen verhuurders die meer vragen dan de maximale huurprijs. Toch gebeurt dat in veel steden nauwelijks. In Utrecht en Nijmegen zijn bijvoorbeeld nog geen boetes uitgedeeld en geen huren verlaagd.
De huurwet zou bescherming moeten bieden. De vraag is: wordt die bescherming in de praktijk ook gehandhaafd?

