Villa VdB
MAX

Waarom Nederland water nog niet goed genoeg opslaat, tattoos door de millennia heen, hoe je het zomergevoel in huis haalt, Bassie en Adriaan nemen afscheid

  1. Podcastschevron right
  2. Villa VdBchevron right
  3. Waarom Nederland water nog niet goed genoeg opslaat, tattoos door de millennia heen, hoe je het zomergevoel in huis haalt, Bassie en Adriaan nemen afscheid

wo 30 juli 2025

Wat als het water op is? Ondanks de regen van deze zomer lukt het Nederland nog altijd niet goed om voldoende water op te slaan voor droge tijden. Hydroloog Perry de Louw van Deltares legt uit waarom dat een groeiend probleem is, en wat er moet gebeuren om watertekorten in de toekomst te voorkomen. 

Vroeger zag je af en toe een uitgelopen anker op de onderarm van het type zeebonk maar tegenwoordig zijn tatoeages overal. De permanente inkt tekeningen op de huid hebben een eeuwenoude traditie, is te zien op de tentoonstelling TATTOO in Groningen. 

Als  je lekker zomervakantie viert thuis, wat kan je dan doen om toch lekker het zonnetje in huis te halen? Andrea Hollebeek is hoofdredacteur van onder andere VT Wonen en adviseert om binnen naar buiten te doen - en vice versa. Hoe je dat het beste doet hoor je in Villa VdB. 

Op 30 juli 2003 stonden Bassie en Adriaan voor het laatst samen op het podium. Fan én kenner Ron Feuler was als kind al gegrepen door het duo, en reisde later de wereld over om hun opnamelocaties vast te leggen. In de studio blikt hij terug op hun afscheid, de magie van de series en zijn ontmoeting met Adriaan zelf.