Binnenland
Zes maanden voorwaardelijk voor agenten in zaak Mitch Henriquez
- Nieuws
- Zes maanden voorwaardelijk voor agenten in zaak Mitch Henriquez
[NOS] Twee agenten die betrokken waren bij de aanhouding van Mitch Henriquez zijn veroordeeld tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van zes maanden.
De agenten hebben zich volgens de rechtbank Den Haag schuldig gemaakt aan mishandeling met de dood tot gevolg.
Met de nekklem hebben ze waarschijnlijk de dood van Henriquez veroorzaakt. Doodslag acht de rechtbank niet bewezen, omdat de doodsoorzaak niet precies vaststaat.
Het vonnis werd uitgesproken in de extra beveiligde rechtbank bij Schiphol.
Zowel de nekklem van agent DH01, als het slaan in Henriquez' gezicht en het pepperspray wrijven in zijn ogen smeren door agent DH02 waren onrechtmatig.
Lees ook: Medici: ‘Mitch Henriquez niet overleden aan acuut stress-syndroom’
Ster advertentie
Ster advertentie
Gerelateerd
De PerstribuneMAX
Roek Lips zag zijn leven veranderen na dramatische gebeurtenissen: 'Het leven is onvoorspelbaar'Nieuws en CoNOS/NTR
Vliegtuigen blijven vliegen ondanks vernietiging natuurvergunning Schiphol, hoe kan dat?Villa VdBMAX
Carina van Leeuwen neemt afscheid van het cold case-team: 'Een voorrecht om dit werk te mogen doen'Villa VdBMAX
Dieren hebben te weinig privacy in de dierentuin: 'Het moet dierwaardiger'