Schrijver Frida Boeke over uitgeverijen die onderdeel zijn van KKR
- Fragmenten
- Schrijver Frida Boeke over uitgeverijen die onderdeel zijn van KKR
Onrust in de boekenwereld. Enkele auteurs zijn opgestapt bij hun uitgeverij. Vele andere auteurs dreigen dat ook te gaan doen. De reden is de onthulling dat dertien Nederlandse uitgeverijen, vallend onder het uitgeefconcern VKB, een dochteronderneming zijn van het Amerikaanse private-equitybedrijf KKR. Dat bedrijf heeft financiële belangen in defensiebedrijven in Israël en draagt indirect bij aan de genocide in Gaza. Dat bleek uit onderzoek van Follow The Money.
Deze week ondertekenden 90 schrijvers, waaronder Adriaan van Dis, Malou Holshuijsen en Simone van der Vlugt, een brief waarin ze afstand nemen van KKR.
En dat zagen we eerder ook al in de muziekindustrie. Vele artiesten, zoals Goldband en Hang Youth, zeiden hun optredens op Zwarte Cross af, omdat het festival ook onder KKR bleek te vallen.
Schrijver Frida Boeke was in de uitzending om het hierover te hebben.
Video niet beschikbaar