Fragment

De wiskunde achter muziek, van Beethoven tot Billie Eilish

foto: fragmentfoto: fragment
  1. Fragmentenchevron right
  2. De wiskunde achter muziek, van Beethoven tot Billie Eilish

Wiskunde en muziek: dat zijn twee totaal andere vakken die misschien niet veel met elkaar lijken te hebben. Maar de twee hebben wel degelijk talloze overeenkomsten. Terwijl jij dus Beethoven door je boombox blaast, of Billie Eilish luistert via je LP-speler, vliegen de formules je eigenlijk om de oren.

Muziek maakt blij, droevig, overrompelt misschien – maar kan via wiskunde ook begrepen en toegepast worden. Zo hebben sommige kinderen moeite met het verwerken van muziek, en kunnen computermodellen hen helpen om beter prikkels te verwerken.

Quote

Onze emoties zijn zoals muziek, ze zijn niet plat maar complexer

Anja Volk - Muziekwetenschapper en informaticus

Presentator Syb Faes gaat een duet aan met hoogleraar Music Information Computing Anja Volk van de Universiteit Utrecht. Ze onderzoekt muziek, de wiskunde erachter, en kijkt naar de toepassingen van die combinatie.

Video niet beschikbaar

Luister ook naar het tweede uur, met vragen van luisteraars:

Video niet beschikbaar